OVB Allfinanz

Společnost OVB je přední poradenskou společností v oblasti finančních služeb v Evropě již od roku 1970. V současnosti působíme ve 14 zemích Evropy a staráme se o více než 3 miliony privátních i korporátních klientů. Poskytujeme profesionální finanční služby, které umožňují zvýšení životní úrovně širokému spektru lidí. Klademe přitom důraz na individuální přístup, který je základem pro budování dlouhodobých a kvalitních vztahů.

S pomocí více než 100 produktových partnerů z řad prvotřídních evropských a světových finančních institucí jsme, v rámci skupiny, klientům z celé Evropy schopni nabídnout jakoukoli strategii v oblasti investic a finančního zabezpečení (výhodné financování bydlení, investování peněz, spořicí plány i nejrůznější pojištění). Naším posláním je plnit lidem jejich cíle a přání, přinášet jim optimální řešení na základě detailní analýzy potřeb.

Od roku 2006 jsme úspěšně kótováni na Frankfurtské burze jako jediná opravdu nezávislá finančně poradenská společnost v Evropě.

Na českém trhu vám svoje služby nabízíme od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. V současné době se staráme o více než 1 milion klientů a spravujeme více než 2 miliony smluv. Klientům je k dispozici celoregionální síť kvalifikovaných finančních poradců.

Legislativa:

 • Pojišťovací agent dle zákona 38/2004 Sb. – č. 005622PA
 • Investiční zprostředkovatel dle zákona 256/2004 Sb.

Fakta a čísla o nás

 • Založení: 1992
 • Jméno: OVB Allfinanz, a.s.
 • Sídlo: Praha, Česká republika
 • Právní forma: od 1. 1. 2005 akciová společnost
 • Obchodní rejstřík: OR MS v Praze B/9697
 • Obchodní činnost: Zprostředkování stavebního spoření, pojištění, kapitálových vkladů a hypotečních úvěrů
 • Základní kapitál: 16,5 mil. Kč
 • Z toho kmenové akcie: 16,5 mil. Kč
 • Akcionář: OVB Holding AG
 • Představenstvo: Miroslav Řezník – předseda, Benedikt Fronc – člen, Mario Freis – člen
 • Prokura: Ing. Richard Beneš
 • Dozorčí rada: Oskar Heitz, Ralf Klobschinsky, Mgr. Blanka Doležalová
 • Počet zaměstnanců: 70
 • Počet externích aktivních spolupracovníků: cca 5 000
 • Počet klientů: více než 1 milion

OVB Allfinanz, a.s.

Centrála společnosti

Baarova 1026/2
140 00 Praha 4 (Michle)

IČ: 48040410

Tel.: 00420 241 094 110
Tel.: 00420 241 094 111
Fax: 00420 241 094 112
E-mail: ovb@ovb.cz
Web.: www.ovb.cz

Historie OVB

Společnost OVB vznikla roku 1970 s ideou poskytovat klientům individuální a zasvěcené majetkové i finanční poradenství. Zveme vás na malý výlet do dějin OVB po Evropě.

1970

Založení OVB v Kolíně nad Rýnem.
Filosofie OVB zní od počátku následovně: Zbavit klienta strachu, vybudovat důvěru a nabídnout jistotu, kompetenci a kvalitu.

1989

Založena Akademie OVB pro vedoucí pracovníky. Vzdělání a kvalifikace poradců OVB se neustále zvyšuje.

1991

Počátek expanze do Evropy, založeno OVB Rakousko.

1992

Založeno OVB Polsko, OVB Maďarsko a OVB Česká republika: 11. 12. 1992 byla do obchodního rejstříku v Praze zapsána společnost OVB Allfinanz s.r.o.

1993

Přibyly OVB Slovenská republika, Fidicon AG (Švýcarsko) a OVB Řecko.

1999

Rekordní rok pro OVB – téměř 70 000 nových smluv v Evropě se postaralo ve srovnání s předcházejícím rokem o velký nárůst.
Pokračuje další expanze do Evropy. Založeno OVB Chorvatsko.

2000

OVB Vermögensberatung AG expanduje i během obchodního roku 2000. Tento rok byl úspěšný nejen v Německu, ale i ve všech osmi dceřiných společnostech. Výnosy z obratu a zisk po zdanění opět výrazně vzrostly. 6. listopadu 2000 byla společnost OVB GmbH Co.KG rozhodnutím společníků a notářským zápisem transformována na akciovou společnost.

2001

Od 1. ledna 2001 funguje společnost pod novým jménem OVB Vermögensberatung AG. V prvních šesti měsících roku byla OVB velmi úspěšná. Provizní výnosy meziročně výrazně vzrostly. Zisk po zdanění je více než dvojnásobný. OVB Vermögensberatung AG pokračuje ve své expanzi do Evropy.
Dne 3. července 2001 zahájila svou činnost OVB Italia. První pobočky byly otevřeny v Římě, Miláně, Veroně a Bolzanu. Tím je OVB zastoupeno v deseti evropských zemích.

2002

Založeno OVB Rumunsko a OVB Španělsko.
Pro OVB Vermögensberatung AG, která je tak od tohoto roku zastoupena v jedenácti evropských zemích, probíhá obchodní rok 2002 ve znamení konsolidace na nejvyšší úrovni.

2003

Instituce OVB na podporu chudých „Menschen in Not“ (Lidé v nouzi) slaví 20 let svého trvání. Příspěvky od spolupracovníků OVB v celkové výši 3 mil. euro pomohly mnohým lidem nebo organizacím, kteří se o ně starají.
Založeno OVB Francie. V Německu stejně jako v dalších 12 evropských zemích pracuje pro OVB Vermögensberatung AG cca 7800 lidí. Brutto výnosy skupiny OVB činily za rok 2003 150,2 mil. euro.

2004

Založena holdingová společnosti OVB Holding AG, která přebírá strategické vedení koncernu OVB.
Holdingová společnost zastřešuje od obchodního roku 2004 rovnocennou působnost všech 13 společností, mezi nimi i OVB Vermögensberatung AG pro německý trh.

2005

Transformace české společnosti OVB Allfinanz s.r.o. na akciovou společnost.

2006

Navýšení základního jmění OVB Allfinanz, a.s., ze 2 mil. Kč na současných 16,5 mil. Kč.
Vstup OVB Holding AG na Frankfurtskou burzu v Prime Standard.

2007

Založeno OVB Ukrajina, skupina OVB je tak nyní zastoupena ve 14 evropských zemí včetně Německa.
OVB Allfinanz se zapojilo do certifikovaného celoevropského vzdělávání OVB, vlastního vzdělávacího systému CFC, který vyvinula švýcarská univerzita a kterým rozšiřuje znalosti a dovednosti všem spolupracovníkům v Evropě.

2008

OVB Allfinanz se stává generálním partnerem 6. ročníku soutěže o nejlepší produkty na českém finančním trhu Zlatá koruna 2008. Svým spojením symbolizuje spojení finančního poradenství s nejlepšími finančním produkty na trhu a pomáhá orientovat se veřejnosti ve světě financí.
OVB Allfinanz se stává jedním z pěti hlavních partnerů projektu Golf pro Leontinku – benefiční golfové tour. OVB si totiž jako významní česká společnost dobře uvědomuje, že je její povinností aktivně podporovat všeobecně prospěšné projekty nejrůznějšího zaměření. Od svého vzniku OVB Allfinanz na území České republiky přispěla značnou částkou na desítky dobročinných projektů a hodlá v tom pokračovat i nadále.
OVB Allfinanz zahájilo image reklamní kampaň Jednička ve finančním poradenství.
15 + 800 000 + 1 500 000 = 1 Připadá vám tato rovnice zvláštní? A přesto je to správně. 15 let na českém trhu, 800 000 spokojených zákazníků, více než 1,5 milionu smluv. To jsou čísla jedničky ve finančním poradenství.

2009

OVB Allfinanz má již 11 zemských ředitelství.
OVB Allfinanz se pro rok 2009 stala generálním partnerem Czech CFA Society a její výroční akce Forecasting Dinner 2009. Letošní již sedmé výroční setkání k prognóze ekonomického vývoje se uskutečnilo 12. února pod záštitou Zdeňka Tůmy, guvernéra ČNB.

2010

OVB Allfinanz spustilo vzdělávací projekt Moje Familie
Tento unikátní vzdělávací projekt společnosti OVB má za cíl zvýšit finanční gramotnost žáků základních škol. Jedná se o porozumění otázkám ze světa financí, pochopení principu toku peněz, řízení rodinného rozpočtu a v neposlední řadě uvědomění si hodnoty financí.
OVB Allfinanz propůjčila své jméno projektu OVB Vstřícná banka
Společnost OVB Allfinanz je generálním partnerem ambiciózního projektu OVB Vstřícná banka, který představuje první tuzemský, nezávislý a objektivní rating bank v České republice. Projekt ratingu bank se zásadním způsobem liší od všech dosavadních projektů vztahujících se k bankám.
OVB Allfinanz, a.s. vstupuje do USF
Představenstvo Unie společností finančního zprostředkování a poradenství na svém dubnovém zasedání vyhovělo žádosti společnosti OVB Allfinanz a přijalo jí za řádného člena sdružení. Své síly tak ke stávajícím členům připojuje jedna z nejvýznamnějších finančně-poradenských společností v ČR.
OVB s oceněním ČEKIA Stability Award jako jediná finančně poradenská společnost v ČR
OVB Allfinanz, a.s., získala prestižní rating AAA Stability
Jako jediná finančně poradenská společnost působící v České republice získala za rok 2010 OVB Allfinanz prestižní rating AAA Stability v rámci hodnocení ČEKIA Stability Award.  Je to další potvrzení stability společnosti OVB Allfinanz, ale také jejího předního postavení na trhu finančního poradenství v České republice.

2011

OVB Allfinanz se stala hlavním partnert Vysoké školy finanční a správní.

Partnerství s Czech CFA Society trvá již 3 roky

Již tři roky trvá hlavní partnerství s Českou asociací certifikovaných finančních analytiků Czech CFA Society a jejími prestižními akcemi, především pak s akcí Forecasting Dinner. OVB tak podporuje projekt pečující o etiku a vzdělávání účastníků vzdělávacího programu CFA. Vysoký kredit CFA a důraz na etické principy při zpracování finančních analýz jsou hlavním pojítkem tohoto partnerství.
OVB a Zlatá koruna jsou spojeny již 4 roky
OVB a Zlatá koruna tvoří silné a dlouhodobé spojeníNaše partnerství symbolizuje spojení finančního poradenství s nejlepšími finančními produkty na českém trhu. K veřejnosti se obracejí i mezinárodní finanční fóra Zlaté koruny, která se stala diskusní platformou špičkových ekonomů.

OVB míří s aplikacemi na tablety
Finančně poradenská společnost OVB Allfinanz jako první finanční instituce v České republice vydává pro své spolupracovníky, klienty i širokou veřejnost dvě aplikace určené pro iPad a ostatní tablety. První z nich je OVB Journal, magazín s články a rozhovory na téma financí, finančních trhů a firemních projektů. Zajímavé texty jsou doplněné o interaktivní prvky jako jsou animace, videa a zvukové stopy, které povyšují čtení magazínu na zábavu.Aplikace Finanční test národa pak zábavnou a nenásilnou formou nabádá majitele tabletů, aby si prověřili své znalosti finančních pojmů.

OVB opět s ratingem AAA excelentní v hodnocení ČEKIA Stability Award

Společnost OVB Allfinanz byla podruhé za sebou oceněna nejvyšší známkou v hodnocení ČEKIA Stability Award. Navázala tak na úspěch z minulého roku, kdy jako první finančně poradenská společnost na trhu získala hodnocení AAA excelentní

Milion lidí se o penězích radí s OVB

Krátce poté, co společnost OVB Allfinanz oznámila na konci srpna 2011 překročení hranice obratu ve výši 1 miliardy korun, dosáhla v těchto dnech dalšího zásadního mezníku ve své činnosti – její služby v ČR již využívá přes 1 milion klientů. Nejenže tak potvrzuje svou silnou pozici na trhu finančního poradenství, ale zároveň znovu vylepšuje očekávané výsledky pro tento rok.

Českých 100 Nejlepších: OVB oceněna za dynamický růst
Společnost OVB Allfinanz byla oceněna v oborové kategorii Dynamický růst soutěže Českých 100 Nejlepších. Ocenění převzal Michal Knapp, předseda představenstva a generální ředitel OVB Allfinanz z rukou ministra financí Miroslava Kalouska ve Španělském sále Pražského hradu.

2012

OVB se představila ve své filmové premiéře

Společnost OVB Allfinanz se 19. ledna 2012 představila v pro sebe netypické premiéře. S finančně poradenskou společností se setkali diváci nové komedie Martina Horského, v režii Milana Cieslara, „Láska je láska“.  OVB nejenže je partnerem filmu, ale do jeho děje také aktivně zasáhla – jedna jeho část se odehrává v pražském sídle společnosti, a vedlejší role zde obsadili také její zástupci, v čele s Michalem Knappem, generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti. Navíc – jedna z hlavních hrdinek filmu Zdena Fuksová v podání Simony Stašové představuje zemskou ředitelku OVB.

Českých 100 Nejlepších

V roce 2012 se společnost OVB Allfinanz zařadila mezi Českých 100 Nejlepších. Posílila tak své umístění z roku 2011. Své vedoucí postavení na trhu finančně poradenských společností potvrdila umístěním v kategorii Ostatní finanční instituce oborového žebříčku Czech TOP 100 Nejvýznamnějších firem 2011. Jako jediná finančně poradenská společnost získala po třetí v řadě v hodnocení Čekia Stability Award nejvyšší rating AAA.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s